Eko Madencilik, 2015 yılında sektöre hızlı bir giriş yaparak kısa bir süre içinde sektörün önemli oyuncularından biri haline gelmiştir. Toplamda 320 bin ton komur kapasitesi olan Dilovasi, Samsun ve Ceyhan gibi her biri Türkiye’nin önemli lojistik noktalarında bulunan 3 tesiste üretim ve 140 satış noktası ile 63 ilde satış yapmakta; üretim tesisleri, enerji santralleri ve hane halkı gibi çok geniş bir müşteri portföyüne kömür tedarik etmektedir

Sektöre düşük kül ve kükürt oranına sahip, yüksek kalorili ithal kömür tedariği yapan EKO’un kömür ithalatı bugüne kadar toplamda 800 bin tonu geçerken, ısınma amaçlı yurtiçi kömür satışı ise yıllık 300 bin tona yaklaşmaktadır.

Müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun çok çeşitli ürün yelpazemiz, geniş stok ve etkin lojistik sistemimiz ile müşterilerimize en yüksek kalitede hizmet sunmayı garanti ediyoruz. Eko, yurt çapındaki geniş bayi ağı ile her an ve kolay ulaşılabilir olmayı şirket politikası haline getirmiştir. Yaptığımız kömür teslimatları sıkı kalite kontrolüne tabi olup, ithal edilen ve müşteriye satılan tüm kömürler bağımsız laboratuvarlar tarafından test edilmekte ve müşterilere sürekli olarak yüksek kaliteli kömür tedarik edilmektedir.

DİLOVASI

Fuat Ergenç Cad. No:1 Gebze Kömürcüler İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Dilovası / Kocaeli


TOROS

Kurtpınar Mah. 3806 Cad. no:122 Ceyhan Adana


SAMSUN

Toybelen Mah. Anadolu Bulvarı No:152/1 İlkadım/Samsun

EKO’nun geliştirdiği kendine özgü iş modeli, ürünlerini ülkenin her yerindeki müşterilerine yüksek kalitede mal ve hizmet sunmasına olanak sağlamaktadır. Bu çalışma modelinin ve iş stratejisinin temeli, yüksek iş etiğinin standartlarıdır. Bu standartları EKO'da çalışan herkes için düzenliyoruz ve bunları, şirketimizin bir önceliği olarak tutmaya önem veriyoruz.

Bu kapsamda Eko, aşağıdaki politika ve yönetmelikleri oluşturmuş ve uygulamaya koymuştur. Bağlantılara tıklayarak ilgili dokümanlara ulaşabilirsiniz: